Neden Biz?

Çocuklardaki idrar ve kaka kaçırma şikayetlerinin temelinde pelvik taban kaslarının fonksiyonunun bozulması yattığı için yapılan ilaç tedavileri ve cerrahi girişimler her zaman başarılı olmayabilir, ya da aileler veya doktoru tarafından  bazen ilaçsız tedaviler tercih edilebilir. İlaç tedavileri çoğu zaman bu tür durumlarda mevcutta bulunan şikayetleri geçici sürede iyileştirebilir. Yani kalıcı çözüm olmamakla birlikte, esas sorun olan pelvik taban kaslarındaki bozulan işleyiş mekanizmasını tedavi etmemektedir. Bundan dolayı, çocukların yaşadığı mesane- bağırsak problemleri bir süre sonra tekrar eder,  çocukları ve aileler yaşam kalitesinin bozulduğu kısır bir döngüye girerler.

Çocuk Cerrahisi, Çocuk Ürolojisi Uzmanları ve Pelvik Taban Fizyoterapistlerinden oluşan deneyimli bir ekiple özellikle Avrupa ve Amerika’da da oldukça popüler bir yaklaşım olan Pelvik taban Fizyoterapisi ile bu tür hastaların iyileşmesine katkı sağlıyoruz.  

İzmir’de bu çocuklara yönelik kurulmuş özel birim olarak çocuklarımız için özel olarak tasarlanmış tedavi odalarımızda pelvik taban rehabilitasyonu için özel kullanılan cihazlarımız ve materyallerimiz bulunmaktadır. Başvuran 4-18 yaş arası tüm çocuklarımıza olabildiğince ilaçsız ve kalıcı tedavi şansı veriyoruz.

Unutmayalım ki, çocuklarımıza, detaylı bir araştırma, erken tanı ve uygun tedavi ile yardım edilmesi mümkündür. Ailelerin de bu bilinçle çocuklarına koşulsuz destek vermesi sorunun daha hızlı ve kolay çözülmesine yardımcı olmaktadır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

pelvik-taban-fizyoterapisini-nasil-yapiyoruz
Pelvik Taban Fizyoterapisini Nasıl Yapıyoruz?

Şikayeti olan ve kliniğimize başvuran çocuklar ve ailesi bir Uzman Hekim ve konunun u…

Devamını Oku
neden-pelvik-taban-fizyoterapisi
Neden Pelvik Taban Fizyoterapisi?

Pelvik taban fizyoterapisi, pelvik tabanın işlevselliğini, gücünü ve esnekliğini artı…

Devamını Oku
pelvik-taban-fizyoterapisi-cocuklarda-kullanim-alanlari
Pelvik Taban Fizyoterapisi Çocuklarda Kullanım Alanları

İdiopatik mesane detrüsor kasının aşırı aktivitesi (İDAA), aşırı aktif mesane sendrom…

Devamını Oku